Strona główna1 » Kolorystyka sypialni a nasze samopoczucie

Kolorystyka sypialni a nasze samopoczucie

Data dodania: 16-05-2019 Kolory odgrywają niesamowicie dużą rolę w naszym życiu. To, jakie z nich lubimy najbardziej może bardzo dużo o nas opowiedzieć ludziom z naszego otoczenia. Ich rola w dekorowaniu mieszkań jest na tyle ogromna, iż wpływa nie tylko na efekty wizualne, ale przede wszystkim daje znać o sobie poprzez nasze samopoczucie. Przyjrzyjmy się nieco "mowie kolorów" - być może odkryjemy nasz charakter.

Kolory odgrywają niesamowicie dużą rolę w naszym życiu. To, jakie z nich lubimy najbardziej może bardzo dużo o nas opowiedzieć ludziom z naszego otoczenia. Ich rola w dekorowaniu mieszkań jest na tyle ogromna, iż wpływa nie tylko na efekty wizualne, ale przede wszystkim daje znać o sobie poprzez nasze samopoczucie. Przyjrzyjmy się nieco "mowie kolorów" - być może odkryjemy nasz charakter.
 
BIEL - kolor, którego nie powinni używać w swoich mieszkaniach ludzie samotni. Jest on symbolem czystości, spokoju oraz ładu. W takiej sypialni możemy spokojnie pozbyć się negatywnych emocji, odprężyć się po całym dniu ciężkiej pracy i ukoić nasze nerwy. Pozwala nam szybko się skupić, a co za tym idzie przyczynia się do formułowania ciekawych pomysłów.
 
 
 
RÓŻ - kolor dla osób z ogromną dozą pewności siebie, ale zarazem spragnionych tej wielkiej miłości - romantycznych spacerów i kolacji przy świecach. W takim różowym pomieszczeniu chętnie odnajdą się osoby ryzykowne, pewne siebie, przebojowe. Nie nadaje się dla ludzi spokojnych, gdyż bardzo często sprzyja wrażeniu przytłoczenia.
 
 
 
ŻÓŁĆ - kolor niewskazany dla osób wrażliwych, nie mających pewności siebie, dla których podjęcie jakiejś decyzji jest praktycznie niemożliwe. Pomimo, że wywołuje w nas radość i poczucie bezpieczeństwa jego nadmiar może wywołać u nas złe samopoczucie. Kolor żółty jest bardzo ceniony w sytuacjach konfliktowych - rozładowuje emocje i stres.
 
 
 
POMARAŃCZ - kolejny kolor niewskazany dla osób samotnych i zagubionych w wielkim świecie. Jest symbolem nowoczesności i młodości. Dodaje nam otuchy i przywraca chęci do życia.
 
 
 
BŁĘKIT - kolor dla ludzi potrzebujących spokoju i wyciszenia. To dzięki niemu po chwili relaksu i spokoju mamy nadal chęć do pracy - nakręca nasz organizm. Towarzyszy temu także pozytywne zjawisko potrzeby działania i podejmowania licznych decyzji.
 
 
 
ZIELEŃ - odprężający, kolor wiosennych wzgórz. Wywołuje uczucie  spokoju i bezpieczeństwa. Zieleń nie powoduje ani pasywnych, ani  aktywnych odczuć. Zalecany dla nadmiernie aktywnych, mających trudności z  podejmowaniem decyzji i zachowaniem jasności sądów, zwiększa optymizm,  wiarę w siebie i innych. Niewskazany dla potrzebujących energii do  działania, sprzyja nudzie powolności i bierności.
 
 
 
FIOLET - kolor wbrew pozorom bardzo łagodny, wręcz idealny dla osób szukających zgody, miłości, spokoju a przede wszystkim ciszy. Przebywanie w otoczeniu fioletu pozwala nam lepiej zrozumieć własne potrzeby. Super kolorystyka dla osób o wysokiej samoocenie i żyjących w ciągłym biegu.
 
alt
 
BRĄZ - kolor kojarzący się z jesiennym klimatem, dodający nam poczucia bezpieczeństwa i ogrzewający nas. Pomimo, że brąz towarzyszy nam często w życiu codziennym, to jednak, gdy jest go zbyt dużo potrafi spowodować stan przygnębienia. Idealny dla ludzi pragnących życiowej stabilizacji, lecz przeciwskazany tym, którzy mają bardzo niskie poczucie własnej wartości lub często skrywają własne emocje.
 
 
 
CZERŃ - kolor pełen magii i tajemnic. Potrafi nas inspirować i wspierać. Nie jest polecany dla osób załamanych, przygnębionych czy wręcz niepewnych siebie. Idealny dla kierowników - ludzi pewnych siebie i opanowanych.
 
 
 
CZERWIEŃ - kolor miłości - bardzo żywy, a co za tym idzie pobudzający. Z pewnością przyciągnie uwagę każdego robiąc na nim wrażenie ciepła. Kolor polecany ludziom przemęczonym, pozbawionym chęci do życia, czekających na ciągły sukces lub też spragnionych doznań zmysłowych.
 
 
 
     Jak więc widzimy kolorystyka, którą jesteśmy otoczeni wywołuje ogromny wpływ na nasze samopoczucie, na nasz nastrój. Wybór odpowiedniego koloru do najważniejszego miejsca w naszym domu, jakim jest sypialnia, ma ogromny wpływ na to, czy będziemy wypoczęci, zrelaksowani, odprężeni. Kolory pomagają naładować nam nasze akumulatory, mobilizować nas do działania lub mogą doprowadzić nas do stanów depresyjnych, jak także rozpraszać naszą uwagę. Tak więc to, kolory pozwalają sterować nam naszym samopoczuciem, jak także poznać nasze usposobienie.

Przejdź do strony głównej

Aktualności

Jak dobrać wymiar prześcieradła ?

16-05-2019Wyświetleń: 12
Posiadając w swojej ofercie prześcieradła często dostaję od Klientów meile z pytaniami typu: Jakie prześcieradło będzie pasować na mój materac?
Postaram się przybliżyć nieco ten temat właśnie tutaj - być może pomoże to rozwiać Wasze wątpliwości dotyczące wyborów prześcieradeł.
Przede wszystkim musimy uświadomić sobie, że standardowe rozmiary prześcieradeł z gumką są produkowane w rozmiarach: 90x200, 140x200, 160x200, 180x200 i 200x220cm plus tzw. zakład na materac 23cm.
Przeczytaj całość

Jaką pościel kupić na lato?

16-05-2019Wyświetleń: 10
Jaką pościel kupić na lato? No właśnie, dobre pytanie - ile ludzi, tyle odpowiedzi. Spróbujmy przeanalizować nasze wybory.
Jedno jest pewne - każdy z nas lubi świeżą, pachnącą pościel bez względu na porę roku. Pozostaje jedynie kwestia tego, jaka tkanina dłużej pozostanie w takim stanie mimo upalnych nocy. Zakładając oczywiście, że przed położeniem się do łóżka odwiedzamy łazienki już sam fakt panujących w lecie temperatur przyczynia się do nadmiaru potu wsiąkającego w naszą pościel.
Przeczytaj całość

Kolorystyka sypialni a nasze samopoczucie

16-05-2019Wyświetleń: 10Kolory odgrywają niesamowicie dużą rolę w naszym życiu. To, jakie z nich lubimy najbardziej może bardzo dużo o nas opowiedzieć ludziom z naszego otoczenia. Ich rola w dekorowaniu mieszkań jest na tyle ogromna, iż wpływa nie tylko na efekty wizualne, ale przede wszystkim daje znać o sobie poprzez nasze samopoczucie. Przyjrzyjmy się nieco "mowie kolorów" - być może odkryjemy nasz charakter.
Przeczytaj całość

CO NAJLEPIEJ WIESZAĆ W OKNACH NOWOCZESNYCH MIESZKAŃ?

01-12-2018Wyświetleń: 83Od dodatków, jakie zaaplikujemy w naszych mieszkaniach czy domach zależy zwykle naprawdę bardzo dużo – przede wszystkim nadaje się za pomocą drobnych elementów specjalnej atmosfery oraz niepowtarzalnego klimatu. Firanka powinna być również stylistycznie odpowiednio dopasowana do pokoju czy dokładnie do miejsca, w jakim ma być zastosowana. Doda uroku oraz sprawi, że wnętrze będzie wyglądało na przytulniejsze.
Przeczytaj całość

DŁUGIE CZY KRÓTKIE – JAKIE FIRANKI SĄ TERAZ W MODZIE?

01-12-2018Wyświetleń: 80Obecnie w modzie w nowoczesnych mieszkaniach jest dosłownie wszystko, co podpowiada nam wyobraźnia i na co pozwalają fundusze. Wciąż jednak warto kierować się nie tylko modą w ich wyborze, a czysto praktycznym podejściem, które wiele kwestii zdecydowanie ułatwi. Oczywiście firanka ma stanowić przede wszystkim ozdobę nie tylko okna, ale całego wnętrza, jednak nie powinna stanowić również przeszkody w normalnym korzystaniu z przestrzeni.
Przeczytaj całość

JAK NAJLEPIEJ OZDABIAĆ DZISIAJ NASZE MIESZKANIA?

01-12-2018Wyświetleń: 79Wbrew pozorom, aby stworzyć niepowtarzalny klimat oraz atmosferę w naszym mieszkaniu wcale nie trzeba kosztownych dodatków czy bibelotów kosztujących krocie. Wystarczy dobrze przyjrzeć się dzisiejszym tekstyliom, a wnętrze naszego mieszkania odmieni się nie do poznania. To także świetny sposób, kiedy chcesz dokonać jakich znaczących, chociaż nie kosztujących wiele zmian na lepsze.
Przeczytaj całość

JAK ZA POMOCĄ TEKSTYLIÓW OZDOBIĆ POKÓJ DLA DZIECKA?

01-12-2018Wyświetleń: 83Nasze dzieci od pierwszego dnia narodzin są dla nas najważniejsze, dlatego chcemy od początku dawać im wszystko, co najlepsze i co najpiękniejsze. Emocje związane z tym ważnym wydarzeniem widać dosłownie wszędzie – począwszy od chęci stworzenia pokoju idealnego, w którym wszystko będzie zwyczajnie piękne. Za pomocą kilku tricków można stworzyć przytulne wnętrze, czekające na pojawienie się na świecie nowej istotki.
Przeczytaj całość

NOWOCZESNE STYLIZACJE OKIEN

01-12-2018Wyświetleń: 96W nowoczesnych wnętrzach naszych mieszkań trudno znaleźć dzisiaj mało pasujące elementy – angażujemy stylizatorów wnętrz, szukamy inspiracji w Internecie, przeszukujemy setki sklepów, zanim znajdziemy idealne firanki do każdego pomieszczenia – i słusznie. To właśnie od tego bardzo często zależy, czy wnętrze będzie cieszyło nasze oczy oraz będzie zachwycało naszych gości.
Przeczytaj całość

SALON – JAK GO OZDOBIĆ?

01-12-2018Wyświetleń: 82Tekstylia stanowią dzisiaj podstawowa ozdobę każdego pomieszczenia, w szczególności jednak tego uważanego za reprezentatywny, w którym sadzamy gości podczas świąt czy zwyczajnych i nadzwyczajnych wizyt. To pokój, w którym wszystko musi być na swoim miejscu i którego wygląd powinien budzić zachwyt. Na szczęście obecnie można to zrobić bez większego kłopotu, wykorzystując niewielkie dodatki, takie jak narzuty na łóżka, różnorodne poduszki, obrusy czy poduszki na krzesła, ale głównie – firanki do salonu.
Przeczytaj całość